Нехай буде воля Твоя - Ведмеденко Олег Валентинович - Страница 7
- Предыдущая
- 7/21
- Следующая
Мобілізувати внутрішні сили організму на боротьбу із нею.
Як усунути причину хвороби?
Покаянням, самозреченням, смиренням та любов’ю:
для духа людського – розкритися перед Небом у самозреченні і любові;
для душі – відмовитися від утробно-споживацької психології та не випромінювати зло;
для тіла – стримуватися у слові, в рухах та в їжі.
Як мобілізувати внутрішні сили?
Аскезою, або ж постом та молитвою:
для духа – це власне молитва;
для душі – слово істини;
для тіла – піст (у тому числі суворий, на самій воді), тісне спілкування з природою (холодна вода, повітря, земля), фізична активність.
Як ніколи не хворіти? – Не порушувати вселенських духовних законів та зійти до неба небес досконалості.
Розділ 3 . ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ БУТИ ЗДОРОВИМ
Найважливішим для людини є її здоров’я. Втім, по-справжньому це розумієш лише тоді, коли втрачаєш його...
ІСТИННА ПРИЧИНА УСІХ НАШИХ БІД І ХВОРОБ ПОЛЯГАЄ В ПОРУШЕННІ НАМИ ДУХОВНИХ ЗАКОНІВ (мовою Церкви – це гріх та недосконалість). Проявляється ж воно на трьох рівнях – духовному, душевному та тілесному.
На духовному рівні – як гордість (несмиренність) та нелюбовність наші.
На душевному – як негативність мислення (випромінювання зла, песимізм) та психологія споживацтва.
На тілесному – як нестриманість, надмірність та сластолюбство.
Тому у дійсності все дуже просто, як і Бог наш Простий. ХОЧЕШ БУТИ ЗДОРОВИМ – БУДЬ НИМ! ЗДОБУДЬ ВНУТРІШНЮ ЦІЛЮЩУ СИЛУ, ДУХОВНУ ЕНЕРГІЮ БЛАГОДАТІ:
Визнай власну свою недосконалість.
Покайся перед Богом (для тих, хто іще не знайшов Його, хоча б так: “Господи, якщо Ти є! Прости мене, грішного...), і обов’язково сам прости всім своїм кривдникам.
Відкинь утробно-споживацьку психологію, та оберни мислення своє з негативного на позитив (пильнуй не випромінювати зла; вчися любити: для початку дітей, внуків своїх – це найпростіше. Думай добре, говори добре, роби добре, і буде тобі добре).
Почни звільнення своє:
а) молися (як можеш – так і молись: удома, в дорозі, у парку, на природі, у церкві);
б) читай Біблію (найкраще – псалми, притчі Соломонові, Екклезіаста, книги Нового завіту, починаючи з Євангелій) та іншу духовну літературу;
в) не переїдай! Доклади зусиль, аби звільнитися від алкоголю та тютюнопаління;
г) цілковито віддавшись Богові, довірившись Йому, скуштуй смак щотижневого та щоквартального очищувального говіння вдосконалення ради (суворий піст без їжі, на воді, від вечері п’ятниці аж до сніданку неділі щотижня, та трьохдобові говіння чотири рази на рік);
д) полюби холодну воду (для початку зранку та на ніч мий ноги до колін холодною проточною водою; окрім цього зранку обливайся, або хоча б обтирайся змоченим у холодній воді рушником. Це – твій мінімум! Найкраще ж – щоденне обливання, бажано на свіжому повітрі, вранці, та купання в природній водоймі увечері).
Іди середнім шляхом, але пам’ятай: чим вищим буде твій подвиг, тим ліпшим буде й результат.
Що краще, покаяння чи хіміотерапія? Самозречення чи лікарські процедури? Суворий піст та холодна вода чи скальпель хірурга?
ВИБІР – ЗА НАМИ!..
Розділ 4 . ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТИХ, ХТО ШУКА Є СПАСІННЯ
“Господь любить людей, але посилає (точніше – допускає) скорботи, щоб люди пізнали немічність свою та смирилися, і за смирення своє прийняли Святого Духа. А з Духом Святим – все добре, все радісне, все прекрасне (!).
Інший багато страждає від злигоднів та хвороб, але не смиряється, і тому без користі страждає. А хто смириться, той усякою долею буде задоволений, тому що Господь – його багатство та радість, і всі люди дивуватимуться красі душі його.
Ти кажеш: у мене багато горя ... Але я тобі скажу, або краще Сам Господь каже: смирися – і побачиш, що твої біди перетворяться у спокій, так що ти й сам дивуватимешся і мовиш: чому ж я раніше так мучився та побивався?!
Але тепер ти радієш, тому що смирився, і прийшла благодать Божа! Тепер ти хоч би й один сидів у бідності – радість не відійде від тебе, тому що на душі у тебе мир, про який Господь сказав: « Мир Мій даю вам... » Так усякій смиренній душі Господь дає мир.
Душа смиренного, як море. Кинь в море камінь – він на хвилину збурить злегка поверхню, а після потоне в глибині його.
Так скорботи потопають в серці смиренного, тому що з ним сила Господня...”
(Старець Силуан /Антонов/)
Якщо у вас або у вашій сім’ї виникли проблеми (як правило, чотири “гори”, чотири стіни проблем зводить навколо нас сатана, тим самим вганяючи нас у глухий кут: це проблеми зі здоров’ям, матеріальні, сімейні та на роботі), то:
Насамперед, ПОЧНІТЬ ІЗ СЕБЕ!
1. У тому, що сталося, не звинувачуймо нікого, окрім себе самих: ми заслужили це як плату за гріхи наші, а рівно ж і батьків та дідів наших, або ж це випробування праведності, горнило іспиту нашого.
Бо Господь, Бог наш – Бог щедрий і милосердний, довготерпеливий та багатомилостивий. Він прощає грішника, загладжує провину та переступ наш, але не залишає нас без покарання. Він “карає за провину батьків на синах – на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Його...” (Книга Вихід).
У будь-якому випадку, Бог допускає нам скорботи для того, аби показати нам немічність нашу, а також смирити нас, грішних. Через смирення ж – дати силу очищення та спасіння: благодать Всесвятого Духа, нетварну енергію Божества (бо ж “Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать...” (Послання апостола Петра)).
СКОРБОТА > СМИРЕННЯ > СИЛА > ВНУТРІШНІЙ МИР > СПАСІННЯ
Усвідомте це!
2. Тепер, передусім, щиро розкайтеся, пам’ятаючи, що покаяння – це ключ до дверей смирення, а отже, й спасіння: “Господи, прости мені: тяжко згрішив я перед Тобою!..”
3. Відкрийте двері смирення перед Тим, Хто стукає. Впустіть Христа в серце своє з миром: “Слава Богу, що не гірше! Дякую Тобі, Господи, бо заслуговував поганішого...”
4. Обов’язково перервіть родове прокляття, начисто простивши усіх, хто згрішив перед вами та вашим родом, і від щирого серця – хай навіть і мислено – попросивши прощення у всіх, перед ким згрішили ви й рід ваш (див. Додаток 5: “МОЛИТВА НА ПЕРЕРИВАННЯ ПРОКЛЯТТЯ РОДУ”).
5. Людина створена на образ Божий.
Бог є Дух – і людина, за образом Божим, є дух. Бог Триіпостасний: Отець, Син, Дух Святий – і людина, за образом Божим, також триіпостасна. Людина це дух, який має душу (розум, волю, емоції), і живе у тілі.
Таким чином, для того, аби справа очищення, освячення, спасіння нашого була плідною, необхідна праця над усіма трьома складовими нашого єства:
– для духа – це молитва;
– для душі – слово Боже та духовна (у т.ч. святоотцівська) література;
– для тіла – піст (середа, п’ятниця та інші визначені дні) і, як свідчить досвід (у тому числі й мій особистий), чудово слугує тут холодна вода та спілкування з природою.
Пам’ятаймо: це – неодмінні складові успішного духовного діяння. Розпочніть щоденний подвиг свій! (див. розділ 6, “ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРОТЯГОМ ДНЯ”). Встановіть відповідний режим дня, і пильнуйте триматися його.
- Предыдущая
- 7/21
- Следующая